Krynica Morska

  • location_on Piaski, ul. undefined

Krynica Morska zlokalizowana jest na Mierzei Wiślanej - wąskim skrawku lądu oddzielającego Zalew Wiślany od morza. 

Krynica Morska to nadmorskie letnisko i większość letników przybywa do Krynicy dla kąpieli morskich i piaszczystej plaży. Krynicka plaża jest różnorodna - od strzeżonych kąpielisk z barami, wypożyczalniami sprzętu wodnego poprzez miejsca dzikie i odludne aż po plażę nudystów w Piaskach. Woda w morzu, na skutek położenia Krynicy nad dość płytką Zatoką Gdańską jest tutaj dosyć ciepła. 

Jedną z głównych atrakcji Krynicy Morskiej jest latarnia morska- to jedyna latarnia na Mierzei Wiślanej. Pierwsza latarnia morska została wzniesiona w XIX wieku, lecz pod koniec wojny została ona zniszczona. Obecna latarnia stanęła w latach 50-tych z betonowych bloków. Warto wejść na jej szczyt i podziwiać okolicę. 

Duża część miejscowości to obszary zielone. Dominują bory sosnowe z domieszką buków, dębów, osik. W pobliżu znajduje się 7-hektarowy Rezerwat Przyrody Buki Mierzei Wiślanej utworzony został w celu ochrony naturalnego drzewostanu 150-letnich buków.

Około 2 km od centrum Krynicy Morskiej położona jest najwyższa wydma na Mierzei Wiślanej -Wielbłądzi Garb- jednocześnie najwyższa stała wydma w Europie. Do grzbietu prowadzi ścieżka przyrodnicza, a na samym wzniesieniu powstała wieża widokowa wraz ze schodkami i balustradami.

W Krynicy Morskiej - nad Zalewem Wiślanym - znajduje się port rybacki, jachtowy i pasażerski. Będąc w Krynicy Morskiej można wybrać się na wycieczkę statkiem do Fromborka lub Elbląga i zwiedzić te miasta. 

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0