Atrakcje Turystyczne

Plaża

Plaża w Piaskach to największa atrakcja turystyczna miejscowości, latem znajdują się tu dwa strzeżone kąpieliska i dwa nieduże bary. Przy granicy z Rosją - plaża nudystów. więcej »

Piaski

Port rybacko-jachtowy

Port rybacko-jachtowy w Piaskach to ostatnia, polska przystań na Mierzei Wiślanej. Składa się z dwóch basenów, które oddziela od siebie pomostem centralny. więcej »

ul. Słoneczna

Kutry na Plaży

Kutry na Plaży w Piaskach stanowią ciekawe tło dla wakacyjnych zdjęć. Po połowach, kutry za pomocą wyciągarki wciągane są na plażę. więcej »

Piaski

Bezleśna wydma szara

Bezleśna wydma szara to wzgórze, dość rozleglo, stromo opadające w stronę Zalewu Wiślanego, położona na zachód od miejscowości Piaski (ok 1,5 km). więcej »

1,5 km od Piasków

Kościół

Parafia Matki Bożej Gwiazdy Morza w Piaskach to młoda parafia - erygowana w 1992 r. Od grudnia 1996 r. parafia prowadzona jest przez Księży Michalitów. więcej »

ul. Piaskowa 30

Krynica Morska

Krynica Morska to nadmorskie letnisko zlokalizowane na Mierzei Wiślanej - wąskim skrawku lądu oddzielającego Zalew Wiślany od morza. Najważniejsze atrakcje turystyczne w Krynicy Morskiej: plaża, latarnia morska, wydma Wielbłądzi Garb, port rybacki, jachtowy i pasażerski. więcej »

Krynica Morska

Mierzeja Wiślana

Mierzeja Wiślana położona jest na wschodnich krańcach naszego wybrzeża Morza Bałtyckiego. Część mierzei leżąca w granicach Polski oddzielająca Zalew Wiślany od Morza Bałtyckiego to mniej więcej 30 km - od Kątów Rybackich po wschodnią część Krynicy Morskiej - Piaski. więcej »

Zalew Wiślany

Zalew Wiślany to duża zatoka Morza Bałtyckiego - od otwartego morza zalew oddziela Mierzeja Wiślana, a łączy go nim Cieśnina Piławska. Zalew Wiślany to zbiornik wodny o dużej zmienności poziomu wody, dochodzącymi do 1,5 metra w ciągu doby, powodowanymi wiatrami. Zalew Wiślany to ważny obszar przyrodniczy, lubiany akwen do uprawiania sportów wodnych. więcej »